Янис Адетокумбо има 46 точки, 16 борби при победата на Бъкс със 113-97 над Булс
AP News | 2024-03-02 | 07:56:18

ЧИКАГО (AP) — Янис Адетокумбо доминира с 46 точки и 16 борби, а Милуоки Бъкс победи Чикаго Булс със 113-97 в петък вечер.

Бъкс водеха с 14 на полувремето и продължиха със 17-0, след като Чикаго дръпна с осем в началото на четвъртия по пътя към петата си поредна победа. Милуоки е с 8-7, откакто Док Ривърс пое треньорския пост на уволнения Адриан Грифин.

Антетокумбо направи шест асистенции и направи две тройки.

Деймиън Лилард вкара 16 точки. Патрик Бевърли добави 14 точки, за да помогне на Бъкс да победят Булс за трети път в четири мача този сезон.

ДеМар Де Розан от Чикаго стана 35-ият играч в историята на НБА с 23 000 точки. Шесткратният участник в Мача на звездите вкара 12 точки – всички с изключение на две през второто полувреме – и беше 5 от 13 от полето, след като пропусна първите си шест удара.

Коби Уайт вкара 22 точки.

Никола Вучевич имаше 17 точки и 9, преди да бъде изгонен в началото на четвъртата четвърт. Разстроен от неплащане, когато пропусна удар, той нанесе тежък фаул на движещия се A.J. Грийн и беше изхвърлен при оставащи 9:27.

Резултатът беше 84-76, след като Уайт отбеляза два фаул удара малко по-малко от минута след четвъртата. Но Грийн удари 3 и Бъкс погребаха Булс оттам.

Антетокумбо имаше 23 точки и осем борби, докато Бъкс грабнаха преднина от 58-44 на полувремето.

Двукратният MVP просто имаше своя път, независимо дали правеше укривания и забивки, или настройваше съотборниците си . Той представи забележителна игра в началните минути, когато караше и хвърли пас без поглед, през рамо към Брук Лопес близо до върха на ключа за 3.

Бъкс водени от 15 през първата четвърт, преди Булс да дръпнат в рамките на четири в началото на втората. Милуоки надигра Чикаго с 14-6 през последните четири минути на полувремето, за да отвори мач от шест точки. Лилард започна този удар с хвърляне на пръсти и два наказателни удара.

Антетокумбо имаше пауза в последната минута, за да направи мача от 13 точки. След това DeRozan спечели първите си две точки за Чикаго, когато направи две наказателни удара, но Jae Crowder заби корнер 3 при зумера, за да изпрати Бъкс в съблекалнята с преднина от 14 точки.

Ривърс каза Крис Мидълтън е „наистина близо“ до завръщане след изкълчен ляв глезен. Трикратният участник в Мача на звездите пропусна своя 10-и пореден мач.

„Последните три дни бяха отлични“, каза Ривърс.

Бъкс: домакин на Лос Анджелис Клипърс в понеделник вечер.

Булс: В Сакраменто в понеделник вечер. ___